DSA30C45PC-TUB
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
IXYS DSA30C45PC-TUB
Part No: DSA30C45PC-TUB
Manufacturer:IXYS
Package: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 45V 15A TO263
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: IXYS
Series:DSA30C45PC
Package/Case:TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Packaging:Tube
Product Status:Obsolete
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Technology:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:750 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:250 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C