DPF120X200NA
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
IXYS DPF120X200NA
Part No: DPF120X200NA
Manufacturer:IXYS
Package: SOT-227-4, miniBLOC
Description: DIODE GEN PURP 200V 120A SOT227B
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: IXYS
Series:-
Package/Case:SOT-227-4, miniBLOC
Packaging:Tube
Product Status:Active
Technology:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):120A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)