EMCA-EC-67-M-1TE-EC
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Festo Corporation EMCA-EC-67-M-1TE-EC
Part No: EMCA-EC-67-M-1TE-EC
Manufacturer:Festo Corporation
Package:
Description: INTEGRATED DRIVE
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:EMCA
Packaging:Bulk
Product Status:Last Time Buy
Type:DC Motor
Function:Servomotor
Motor Type:Brushless (BLDC)
Voltage - Rated:24VDC
RPM:3150 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):63.73 / 450
Power - Rated:150W
Encoder Type:Absolute
Size / Dimension:Square - 2.638" x 2.638" (67.00mm x 67.00mm)
Diameter - Shaft:0.354" (9.00mm)
Length - Shaft and Bearing:0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing:3.189" (81.00mm)
Termination Style:Connector
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):128.8 / 910
Operating Temperature:0°C ~ 50°C