EFD12/6/3.5-3C90-A100-S
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Ferroxcube EFD12/6/3.5-3C90-A100-S
Part No: EFD12/6/3.5-3C90-A100-S
Manufacturer:Ferroxcube
Package:
Description: FERRITE CORE EFD 3C90 2PC SET
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Ferroxcube
Series:-
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Core Type:EFD
Supplier Device Package:EFD 12 x 6 x 3.5
Material:3C90
Diameter:-
Inductance Factor (Al):-
Tolerance:±10%
Gap:Gapped
Effective Permeability (µe):200.0
Initial Permeability (µi):-
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹:2.5
Effective Length (le) mm:28.5
Effective Area (Ae) mm²:11.4
Minimum Core Cross Section (Amin) mm²:10.7
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³:325.0
Finish:Uncoated
Height:0.244" (6.20mm)
Length:0.492" (12.50mm)
Width:0.138" (3.50mm)