FMCA2755-12
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMCA2755-12
Part No: FMCA2755-12
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL SMA TO N-TYPE
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:-
Packaging:Bag
Product Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Female
1st Connector Mounting Type:Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:N-Type Jack
2nd Contact Gender:Female
2nd Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:-
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-223
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:5.8 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C