FMCA2753-12
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMCA2753-12
Part No: FMCA2753-12
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL SMA TO N-TYPE
Product Status:Active
Style:SMA to N-Type
1st Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Female
1st Connector Mounting Type:Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:N-Type Plug
2nd Connector Mounting Feature:-
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-223
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:11 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C