FMCA2704-36
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMCA2704-36
Part No: FMCA2704-36
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL BNC TO SMA
Product Status:Active
Style:BNC to SMA
1st Connector:BNC Jack
1st Contact Gender:Female
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:-
2nd Connector:SMA Jack
2nd Contact Gender:Female
2nd Connector Mounting Type:Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-223
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:4 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C