FMCA2253-12
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMCA2253-12
Part No: FMCA2253-12
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Product Status:Active
Style:N-Type to N-Type
1st Connector:N-Type Plug
1st Connector Mounting Feature:-
2nd Connector:N-Type Plug
2nd Contact Gender:Male
2nd Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:-
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:0.250" Flexible Cable
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C