FMC00919-24
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMC00919-24
Part No: FMC00919-24
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL BNC TO BNC
Product Status:Active
Style:BNC to BNC
1st Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:-
2nd Connector:BNC Plug
2nd Contact Gender:Male
2nd Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:-
Length:24.00" (609.60mm)
Cable Type:LMR 100
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:3 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C