FMC00231-12
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMC00231-12
Part No: FMC00231-12
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL SMA TO SMA
Product Status:Active
Style:SMA to SMA
1st Connector:SMA Jack
1st Contact Gender:Female
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:-
2nd Connector:SMA Jack
2nd Contact Gender:Female
2nd Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:-
Length:12.00" (304.80mm)
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:5 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C