FMC00159-36
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Fairview Microwave FMC00159-36
Part No: FMC00159-36
Manufacturer:Fairview Microwave
Package:
Description: COAX CBL BNC TO N-TYPE
Product Status:Active
Style:BNC to N-Type
1st Connector:BNC Plug
1st Contact Gender:Male
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:-
2nd Connector:N-Type Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:Male
2nd Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:-
Length:36.00" (914.40mm)
Cable Type:RG-58C
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C