SASP60S110AD
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Crouzet SASP60S110AD
Part No: SASP60S110AD
Manufacturer:Crouzet
Package:
Description: RELAY TIME DELAY 60SEC DIN RAIL
Series:SAS
Packaging:Bulk
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Delay Time:0.1 Sec ~ 60 Sec
Contact Rating @ Voltage:1A @ 110VAC
Voltage - Supply:110VAC/DC
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)