SASP10S24AD
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Crouzet SASP10S24AD
Part No: SASP10S24AD
Manufacturer:Crouzet
Package:
Description: RELAY TIME DELAY SS 10S ADJ 24V
Series:SAS
Packaging:Box
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Delay Time:0.1 Sec ~ 10 Sec
Contact Rating @ Voltage:1A @ 110VAC
Voltage - Supply:24VAC/DC
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)