SAS15S220AD
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Crouzet SAS15S220AD
Part No: SAS15S220AD
Manufacturer:Crouzet
Package:
Description: RELAY TIME DELAY SS 15S 220V
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Crouzet
Series:SAS
Packaging:Box
Product Status:Obsolete
Mounting Type:DIN Rail
Relay Type:Solid State Relay
Function:On-Delay
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Delay Time:Fixed, 15 Sec
Contact Rating @ Voltage:1A @ 110VAC
Voltage - Supply:220VAC/DC
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)