TR30RAM240-12E03-GY-BK V
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Cincon Electronics Co. LTD TR30RAM240-12E03-GY-BK V
Part No: TR30RAM240-12E03-GY-BK V
Manufacturer:Cincon Electronics Co. LTD
Package:
Description: ADAPTER AC-DC
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:TR30RAM (30W)
Packaging:Box
Product Status:Active
Region Utilized:International
Form:Wall Mount
Input Type:Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):1.25A
Power (Watts):30 W
No Load Power Consumption:300mW
Polarization:Positive Center
Applications:Medical
Efficiency:Level V, CoC Tier 2
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12mm
Cord Length:70.8" (1.80m)
Input Connector:Multi-Blade (Sold Separately)
Features:-
Size / Dimension:4.28" L x 2.44" W x 1.45" H (108.7mm x 62.0mm x 36.7mm)