CQE50W-48S24-DIN
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Cincon Electronics Co. LTD CQE50W-48S24-DIN
Part No: CQE50W-48S24-DIN
Manufacturer:Cincon Electronics Co. LTD
Package:
Description: BRICK DC-DC I/P:18-75VDC O/P:24V
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:CQE50W (50W)
Packaging:Tray
Product Status:Active
Type:Enclosed
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):75V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.08A
Power (Watts):50W
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (With Derating)
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:3.78" L x 1.57" W x 0.98" H (96.0mm x 40.0mm x 25.0mm)