CHB300-300S28-CMFC
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Cincon Electronics Co. LTD CHB300-300S28-CMFC
Part No: CHB300-300S28-CMFC
Manufacturer:Cincon Electronics Co. LTD
Package:
Description: HIGH INPUT BRICK DC-DC CHB300-30
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:CHB300-300S (300W)
Packaging:Tray
Product Status:Active
Type:Open Frame
Voltage - Input (Min):180V
Voltage - Input (Max):425V
Number of Outputs:1
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10.7A
Power (Watts):300W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:90%
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C (With Derating)
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.50" L x 3.00" W x 1.52" H (165.0mm x 76.2mm x 38.5mm)