CFM80S050
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Cincon Electronics Co. LTD CFM80S050
Part No: CFM80S050
Manufacturer:Cincon Electronics Co. LTD
Package:
Description: AC/DC CONVERTER 5V 60W
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:CFM80S (80W)
Packaging:Box
Product Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 5:-
Voltage - Output 6:-
Current - Output 1:12 A
Current - Output 2:-
Current - Output 3:-
Current - Output 4:-
Current - Output 5:-
Current - Output 6:-
Power (Watts):60W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:4.242 kV
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C (With Derating)
Features:Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 1.07" H (101.6mm x 50.8mm x 27.1mm)