CFM70S150
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Cincon Electronics Co. LTD CFM70S150
Part No: CFM70S150
Manufacturer:Cincon Electronics Co. LTD
Package:
Description: PWR SPLS, Batteries Condit
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:CFM70S (70W)
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 5:-
Voltage - Output 6:-
Current - Output 1:4.65 A
Current - Output 2:-
Current - Output 3:-
Current - Output 4:-
Current - Output 5:-
Current - Output 6:-
Power (Watts):70W
Applications:Household Appliances
Voltage - Isolation:4.25 kV
Operating Temperature:-30°C ~ 80°C (With Derating)
Features:DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.07" H (76.2mm x 50.8mm x 27.1mm)