CLP2FA1B230
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Carlo Gavazzi Inc. CLP2FA1B230
Part No: CLP2FA1B230
Manufacturer:Carlo Gavazzi Inc.
Package:
Description: COND LEVEL 2+1 MULTIPLEX PLG
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:CL
Packaging:Box
Product Status:Active
Type:High/Low Level
Voltage - Supply:230VAC
Sensitivity:250Ohm ~ 500kOhm
Features:Adjustable Sensitivity
Distance - Control To Sensor (Max):-
Output Type:Relay
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:8A @ 250VAC
Mounting Type:Socketable
Termination Style:Plug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature:-20°C ~ 50°C