3329H-99-501LF
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Bourns Inc. 3329H-99-501LF
Part No: 3329H-99-501LF
Manufacturer:Bourns Inc.
Package:
Description: TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Product Status:Active
Resistance:500 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.250" Dia (6.35mm)