3329H-99-102LF
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Bourns Inc. 3329H-99-102LF
Part No: 3329H-99-102LF
Manufacturer:Bourns Inc.
Package:
Description: TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Bourns Inc.
Series:Trimpot® 3329 - Sealed
Packaging:Tube
Product Status:Active
Resistance:1 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Number of Turns:1.0
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.250" Dia (6.35mm)