3329H-99-101LF
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Bourns Inc. 3329H-99-101LF
Part No: 3329H-99-101LF
Manufacturer:Bourns Inc.
Package:
Description: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Bourns Inc.
Series:Trimpot® 3329 - Sealed
Packaging:Tube
Product Status:Active
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Number of Turns:1.0
Adjustment Type:Top Adjustment
Resistive Material:Cermet
Mounting Type:Through Hole
Termination Style:PC Pins
Size / Dimension:Round - 0.250" Dia (6.35mm)