242A12910XE
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Amphenol CONEC 242A12910XE
Part No: 242A12910XE
Manufacturer:Amphenol CONEC
Package:
Description: CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Manufacturer: Amphenol CONEC
Series:242A
Number of Positions:15
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole, Right Angle
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Contact Type:Signal
Flange Feature:Housing/Shell (4-40)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):7.5A
Backset Spacing:0.370" (9.40mm)