241A29130XE
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Amphenol CONEC 241A29130XE
Part No: 241A29130XE
Manufacturer:Amphenol CONEC
Package:
Description: CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Manufacturer: Amphenol CONEC
Series:241A
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:15
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Contact Type:Signal
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):7.5A