241A10400XE
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Amphenol CONEC 241A10400XE
Part No: 241A10400XE
Manufacturer:Amphenol CONEC
Package:
Description: CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Manufacturer: Amphenol CONEC
Series:241A
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:37
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole
Shell Size, Connector Layout:4 (DC, C)
Contact Type:Signal
Flange Feature:Board Side (4-40)
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:Flash
Ingress Protection:IP20
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):7.5A