241A10070XE
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Amphenol CONEC 241A10070XE
Part No: 241A10070XE
Manufacturer:Amphenol CONEC
Package:
Description: CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Amphenol CONEC
Series:241A
Packaging:Bulk
Product Status:Obsolete
Connector Style:D-Sub
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:25
Number of Rows:2
Mounting Type:Through Hole
Shell Size, Connector Layout:3 (DB, B)
Contact Type:Signal
Flange Feature:Housing/Shell (Unthreaded)
Termination:Solder
Primary Material:Metal
Shell Material, Finish:Steel, Tin Plated
Contact Finish:Gold
Contact Finish Thickness:8.00µin (0.203µm)
Ingress Protection:IP20
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Current Rating (Amps):7.5A