25C14X51AM
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 25C14X51AM
Part No: 25C14X51AM
Manufacturer:Altech Corporation
Package: Cartridge, Non-Standard
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 690VAC
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:-
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Packaging:-
Product Status:Active
Mounting Type:Requires Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:690 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Fast Blow
Applications:-
Features:-
Class:C
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.551" Dia x 2.008" L (14.00mm x 51.00mm)