25C10X38AM/I
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 25C10X38AM/I
Part No: 25C10X38AM/I
Manufacturer:Altech Corporation
Package: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 400VAC 5AG
Series:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Packaging:-
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:400 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.394" Dia x 1.496" L (10.00mm x 38.00mm)