20NZ02GL
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 20NZ02GL
Part No: 20NZ02GL
Manufacturer:Altech Corporation
Package: Cartridge, Non-Standard
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 380VAC
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:NZ0
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Mounting Type:Requires Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:380 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Applications:-
Features:-
Class:D0
Approval Agency:VDE
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.602" Dia x 1.417" L (15.30mm x 36.00mm)