20C8X32GI
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 20C8X32GI
Part No: 20C8X32GI
Manufacturer:Altech Corporation
Package: Cartridge, Non-Standard
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 400VAC
Series:-
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:400 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.315" Dia x 1.260" L (8.00mm x 32.00mm)