20C10X38GI
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 20C10X38GI
Part No: 20C10X38GI
Manufacturer:Altech Corporation
Package: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 400VAC 5AG
Series:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:400 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.394" Dia x 1.496" L (10.00mm x 38.00mm)