20C10X38AM
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 20C10X38AM
Part No: 20C10X38AM
Manufacturer:Altech Corporation
Package: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Description: FUSE CARTRIDGE 20A 400VAC 5AG
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Packaging:-
Product Status:Active
Mounting Type:Requires Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:400 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Fast Blow
Applications:-
Features:-
Class:C
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.394" Dia x 1.496" L (10.00mm x 38.00mm)