1C10X38AM
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 1C10X38AM
Part No: 1C10X38AM
Manufacturer:Altech Corporation
Package: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Description: FUSE CARTRIDGE 1A 500VAC 5AG
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Mounting Type:Requires Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):1A
Voltage Rating - AC:500 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:-
Applications:-
Features:-
Class:C
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm)