16C8X32GI
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 16C8X32GI
Part No: 16C8X32GI
Manufacturer:Altech Corporation
Package: Cartridge, Non-Standard
Description: FUSE CARTRIDGE 16A 400VAC
Series:-
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Packaging:-
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):16A
Voltage Rating - AC:400 VAC
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.335" Dia x 1.240" L (8.50mm x 31.50mm)