16C14X51GI
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 16C14X51GI
Part No: 16C14X51GI
Manufacturer:Altech Corporation
Package: Cartridge, Non-Standard
Description: FUSE CARTRIDGE 16A 690VAC
Series:-
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Packaging:-
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):16A
Voltage Rating - AC:690 VAC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.551" Dia x 2.008" L (14.00mm x 51.00mm)