16C10X38GI
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 16C10X38GI
Part No: 16C10X38GI
Manufacturer:Altech Corporation
Package: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Description: FUSE CARTRIDGE 16A 500VAC 5AG
Series:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Packaging:Bulk
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):16A
Voltage Rating - AC:500 VAC
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.496" L (10.30mm x 38.00mm)