10NZ01GL
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Altech Corporation 10NZ01GL
Part No: 10NZ01GL
Manufacturer:Altech Corporation
Package: Cartridge, Non-Standard
Description: FUSE CARTRIDGE 10A 380VAC/250VDC
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:-
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Packaging:-
Product Status:Active
Mounting Type:Requires Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:380 VAC
Voltage Rating - DC:250 VDC
Response Time:Slow Blow
Applications:-
Features:-
Class:D0
Approval Agency:VDE
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.433" Dia x 1.417" L (11.00mm x 36.00mm)